Spilt Gravy Raih 7 Trofi Termasuk Filem Terbaik, Semak Barisan Pemenang Festival Filem Malaysia ke-32

Filem Split Gravy On Rice diumumkan sebagai penerima Anugerah Filem Terbaik di Festival Filem Malaysia ke-32 yang bersiaran secara langsung dari Encore Melaka Theatre, Melaka, malam tadi.

Selain Filem Terbaik, naskhah terbitan ZSA Production Sdn Bhd dan Nuansa Sdn Bhd itu turut menggondol Anugerah Rekaan Busana Terbaik, Penataan Seni Terbaik dan Penyunting Terbaik.

Tiga anugerah lain yang turut dimenangi ialah Pengarah Harapan (Dato’ Zahim Albakri), Lakon Layar Terbaik dan Pelakon Pembantu Wanita Terbaik (Juliana Ibrahim).

Filem ini merupakan adaptasi daripada drama pentas 2002 dengan tajuk sama karya Jit Murad, mengisahkan kehidupan lima beradik dari lima ibu yang berbeza dan seorang bapa yang membesar dalam arah yang berbeza.

Filem ini sepatutnya ditayangkan pada 8 November 2015, namun hanya dikeluarkan secara rasmi pada 9 Jun 2022.

Ini senarai penuh pemenang Festival Filem Malaysia ke-32;

1. Anugerah Khas Filem Box Office – Mat Kilau: Kebangkitan Pahlawan

2. Poster Terbaik – Small Town Heroes

3. Kesan Khas Visual Terbaik – Air Force The Movie: Selagi Bernyawa

4. Filem Pendek Terbaik – Can You Love Me Most?

5. Tatarias Terbaik – Malya Artwork (Rasuk)

6. Rekaan Busana Terbaik – Rosada Abdul Hamid (Spilt Gravy)

IKLAN

7. Penataan Seni Terbaik – Raja Malek & Wong Taysy (Spilt Gravy)

8. Penataan Bunyi Terbaik – Charlene Ong & Chye Leng (Air Force The Movie Selagi Bernyawa)

9. Skor Muzik Asal Terbaik – Tan Yen Hue, Tan Shin Hwa & David Ngam Teck Wai (Small Town Heroes)

10. Lagu Tema Terbaik – Wira Hatiku: Lim Yee Chung (Juang)

11. Sinematografi Terbaik – Steven Chua Jyh Shyan (Small Town Heroes)

12. Penyunting Terbaik – Isazaly Isa & A Samad Hassan (Spilt Gravy)

13. Pelakon Kanak-Kanak Terbaik – Phua Chandler (Small Town Heroes)

14. Pelakon Wanita Harapan – Layla Sania Khairuzikri (Small Town Heroes)

15. Pelakon Lelaki Harapan – Jaa Suzuran (Autumn In Wales)

16. Pengarah Harapan – Datuk Zahim Albakri (Spilt Gravy)

17. Anugerah Khas Juri 1 – Asia Tropical Films Sdn Bhd (Juang)

18. Anugerah Khas Juri 2 – Studio Kembara Sdn Bhd (Mat Kilau: Kebangkitan Pahlawan)

19. Anugerah Khas Juri 3 – Multimedia Film Productions Sdn Bhd (Air Force The Movie: Selagi Bernyawa)

20. Anugerah Khas Juri Filem Antarabangsa – Ranah 3 Warna

21. Anugerah Khas Penggiat Belakang Tabir – Akma Suriati Awang

IKLAN

22. Anugerah Khas Seniwati Sepanjang Zaman – Seniwati Datuk Sarimah Ahmad

23. Anugerah Khas Seniman Sepanjang Zaman – Seniman Mat Sentol

24. Cerita Asal Terbaik – Ryon Lee Eng Keong (Small Town Heroes)

25. Lakon Layar Terbaik – Jit Murad, Datuk Zahim Albakri & June Tan (Spilt Gravy)

26. Pelakon Pembantu Wanita Terbaik – Juliana Ibrahim (Spilt Gravy)

27. Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik – Beto Kusyairy (Mat Kilau: Kebangkitan Pahlawan)

28. Pelakon Wanita Terbaik – Tan Chui Mui (Barbarian Invansion)

29. Pelakon Lelaki Terbaik – Datuk Adi Putra (Mat Kilau: Kebangkitan Pahlawan)

30. Pengarah Terbaik – Ryon Lee Eng Keong (Small Town Heroes)

31. Filem Terbaik – ZSA Productions Sdn Bhd / Nuansa Sdn Bhd (Spilt Gravy)

Untuk berita terkini hiburan dalam dan luar negara, jangan lupa ikuti kami di Telegram rasmi Media Hiburan, klik di sini.